Webinar Komunikacijski profili posameznikov je potekal v sredo, 7. maja, z začetkom ob 9. uri.
Se vam je že kdaj zgodilo, da ste na kakem dogodku začeli klepetati s popolnim neznancem, že po nekaj minutkah pa se vam je zazdelo, kot da se že od nekdaj poznata, in čas je minil, kot bi mignil? Ste po drugi strani že kdaj spregovorili s kom, pri katerem se vam je zdelo, da prav nobena tema ni prava, in so se sekunde pogovora zdele dolge kot ure? Kaj točno se je zgodilo?

V prvem primeru ste najverjetneje naleteli na osebo s komunikacijskim profilom, podobnim ali enakim vašemu, s katero ste zaradi energijske in vsebinske sinergije z lahkoto našli teme za pogovor, v drugem pa zelo verjetno na vam nasprotno osebo, s katero je komunikacija brez pravih orodij dejansko lahko zelo izčrpavajoča.
Kako lahko prepoznate svoj profil in profil svojega sogovornika? Preprosto, potrebujete le nekaj minut, pa lahko s skoraj 90-odstotno gotovostjo določite, v kateri profil sodi vaš sogovornik.
Osnovna kriterija, ki vam lahko izredno pomagata, sta govorica telesa in izbor besed, ki jih uporablja vaš sogovornik. Z zgolj nekaj koraki, stiskom roke in nekaj uvodnimi stavki namreč lahko razkrije svoj nivo energije in miselno naravnanost. Kaj morate torej opazovati?
Webinar »Komunikacijski profili posameznikov«, ki je potekal v sredo, 7. maja 2019, s pričetkom ob 9. uri, je vodila Vesna Sodnik, trenerka komunikacije in javnega nastopanja ter poslovna coachinja.
Webinar je sicer odlična ideja, ampak bi blo bolje, če bi bili tudi vsaj delno znanstveno podprti. Govorim o Webinarju “komunikacijski profili posameznikov”. Gospa Sodnik je sicer zelo prijetna in simpatična govornica, vendar pa sem imel občutek, da je tokrat zgrešila bistvo “tipizacije” ljudi. Preveč poenostavljanja. Tudi sicer tipizacija v znanstvenih krogih ni priljubljena tema. Ljudje so pač toliko različni, da jih je težko “sortirati” v zgolj 4. kategorije. Največja napaka pa je tipizacija otrok in “čitanje” njihovega osebnostnega profila. Tam je mogoče narediti največ škode. Skratka menim, da kakršnakoli razprava o tipizaciji ljudi ne sodi v javnost, posebej, če ni vsaj delno znanstveno podprta.
Spoštovani g. Hartman,
hvala, ker spremljate naše vsebine in ste se udeležili webinarja. Prav tako hvala za zapisano mnenje, veseli smo, da vas je predavanje spodbudilo k poglobljenemu premišljevanju o vsebini in tematiki. Gotovo je to lahko iztočnica za še več izobraževanja o tem. Namen naših webinarjev je podati zanimive in koristne vsebine, ki pokrivajo raznolika področja in teme ter so za vas uporabne na različnih življenjskih področjih. Predavatelji in njihovi pristopi k izbranim tematikam so raznoliki, a vselej se potrudimo in vam zagotovimo preverjeno dobre in strokovno podkovane predavatelje.
Lepo vas pozdravljamo.
Uredništvo Rokusove centrifuge
Spoštovani gospod Hartman,
hvala za vaše mnenje o predstavljeni vsebini. Naj pridam še svoj pogled.
Tudi sama verjamem, da je prav vsak posameznik povsem samosvoja osebnost s sebi lastnimi željami, vrednotami in pogledom na svet, zatorej se že dvajset let ob strokovnih vsebinah s področja komunikacije in jezikoslovja posvečam tudi izobraževanju o psihologiji osebnosti. Kot certificirana vodstvena coachinja, Jungovska coachinja in facilitatorka, trenerka in moderatorka vsebin iz transakcijske analize, geštalta, imago terapije in NLP-ja imam znanstvene podlage zagotovo dovolj, vendar zasnovani medij webinarja ni namenjen znanstvenim razpravam, temveč poljudni predstavitvi praktičnih orodij, ki jih lahko vsakdo (če tako želi in mu seveda ustrezajo) uporabi že naslednji dan na delovnem mestu ali drugje. Glede na preštevilne pozitivne komentarje in zahvale mojih udeležencev verjamem, da prepoznavajo vrednost mojega širokega znanja in številnih izkušenj, ki pa so jih spoznavali seveda na nekoliko bolj poglobljenih delavnicah ali individualnih srečanjih. Nikakor ne vzpodbujam tipiziranja, temveč gojim toleranco do različnosti skozi zabavna in preprosta orodja, ki so preverjena in dokazana s številnimi študijami. Z veseljem vam jih predstavitim tudi v bolj znanstveni luči, če vas zanima. Pa vse dobro,
mag. Vesna Sodnik
Spoštovana gospa Sodnik,
glede na to, da ste res prijetna sogovornica, z veseljem sprejmem vašo predstavitev tolerance do različnosti v znanstveni luči. Toleranca do različnosti ima dandanes sicer že dokaj “tlakovan” sinonim inkluzija. Povejte, kako se lahko zmeniva za vašo predstavitev ?
Lep pozdrav,
mag. Boris Hartman